انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران در سال ۱۳۷۴ پس از امضاء تفاهم نامه ای توسط آقای دکتر محمد شریفی و خانم  Lousia Jones فعالیت خود را با شش نفر عضو آغاز کرده و پس از تشکیل اولین جلسه انجمن با حضور آقایان دکتر سعید سمنانیان، دکتر محمد شریفی و خانم دکتر هما مناهجی به عنوان شاخه ای از انجمن جهانی درد فعالیت خود را در ایران رسمیت بخشید.

این انجمن همچون گذشته، برای تداوم و ارتقاء کمی و کیفی خدمات تشکلهای علمی نیازمند حضور پرشور و فعال دانشجویان، محققین و اساتید می باشد تا با فعالیت  و ارائه ی ایده های سازنده خویش درزمینه ی شناخت، پیشگیری و درمان درد، طرحی نو در این جامعه علمی درانداخته و  بتوانیم دست در دست هم در راستای ارتقاء علمی و کاربردی کشور عزیزمان بکوشیم.


کارگاه آشنایی با مدلهای آزمایشگاهی درد نوروپاتی


کارگاه آشنایی با مدل های دردهای التهابی حاد و مزمن و روش های ارزیابی رفتاری


 برگزاری دوازدهمین همایش انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران

دوازدهمین همایش انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران بهمراه اولین کنگره بین المللی درد دانشگاه علوم پزشکی تهران روز جمعه مورخ ۱۳۹۴/۲/۲۵ با اهدای جوایزی به مقالات برتر به کار خود خاتمه داد. این همایش با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجمن بررسی و مطالعه درد در ایران، مرکز تحقیقات ضایعات نخاعی، پژوهشکده علوم اعصاب دانشگاه تهران و مرکز تحقیقات شفاء روز چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ با سخنرانی جمعی از مسئولین وزارت بهداشت و درمان، حضور اساتید داخلی و خارجی و سایر شرکت کنندگان در همایش (بالغ بر ۷۰۰ نفر) افتتاح شد.

برگزاری پانل های تخصصی با سخنرانی متخصصین حوزه های مختلف علوم پایه و بالینی درد در زمینه های پیشگیری، شناخت و درمان درد، اخلاق در پزشکی، آشنایی با دردهای نوروپاتیک، سرطانی، کمردرد، سردرد، دردهای حاد و مزمن در کودکان و ارائه ی خلاصه مقالات به صورت سخنرانی و پوستر، و برگزاری حدود ۲۰ کارگاه تخصصی در خصوص درد از جمله برنامه هایی بودند که با هماهنگی کمیته علمی همایش طی سه روز برگزارشد.

 


Classification of Chronic PAIN

Guide to Pain Management in Low – Resource Settings

 Pain Questionnaires

راهنمای عضویت در سامانه آموزش مداوم پزشکی کشور